Порядок реєстрації місця проживання

74 раз

Закон про реєстрацію місця проживання

Відповідно до Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання (перебування) особи – це внесення за заявою про реєстрацію місця проживання, поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Для чого потрібне місце реєстрації?

Реєстрація місця проживання здійснюється для:

  • реалізації основних прав особи, зокрема виборчих прав, прав на отримання соціальних  та публічних послуг;
  • ведення офіційного листування з різними державними органами чи з іншими особами.

Куди звернутися?

В Україні Ви маєте можливість зареєструвати/задекларувати місце проживання в центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи онлайн через веб-портал «Дія». Саме від цього буде залежати порядок реєстрації, адже декларування здійснюється  в електронній формі, а реєстрація – в паперовій.

Який порядок декларування місця проживання?

Для декларування в електронній формі особа повинна подати:

  • декларацію про місце проживання, в якій слід вказати прізвище, ім’я та по-батькові, дату та місце народження, громадянство, адресу житла, в якому Ви будете декларуватися та попереднє місце реєстрації, контактні дані, паспортні дані (або свідоцтво про народження для осіб віком до 14 років), реєстраційний номер облікової картки платників податків (РНОКПП);
  • квитанцію про оплату адміністративного збору;
  • документи, що підтверджують право власності на житло;
  • якщо Ви не є власником житла, в якому планується декларація, слід також вказати повне ім’я та контактні дані власника для отримання згоди.

Порядок реєстрації місця проживання 

У випадку реєстрації місця проживання у ЦНАП, вам потрібно подати письмову заяву, до якої додається:

  • паспортний документ;
  • документи, що підтверджують право проживання в цьому житлі;
  • документ про оплату адміністративного збору;
  • військово-обліковий документ (для осіб, що підлягають взяттю на військовий облік).

Що робити, якщо потрібна тимчасова прописка?

Інколи у громадян України виникає питання: «Чи можна оформити тимчасову прописку, якщо з попереднього місця реєстрації вже виписався, а прописатися ніде?» Тут слід зауважити, що і “тимчасова” і “постійна” прописка фактично нічим не відрізняється. Ви можете скористатися платними послугами реєстрації місця проживання на будь-який зручний для вас строк.  Купити прописку на місяць чи на 5 років - це зараз вигідно та просто. Пам’ятайте, що оформлення прописки відкриває безліч переваг, про які згадувалося раніше у статті, тому, якщо Ви не маєте можливості зареєструвати місце проживання самостійно, слід скористатися платними послугами. Для цього Вам потрібен лише паспорт чи ID-картка та військово-обліковий документ (для громадян України чоловічої статі призовного віку), а фахівці підберуть оптимальні умови, виходячи з Ваших обставин, щоб задовольнити Ваш запит.

Последнее изменение Среда, 21 Февраль 2024 05:41

Смотрите также: