Види сварочних флюсів та їхнє призначення

94 раз

Сварочні флюси відіграють вирішальну роль у процесі зварювання, забезпечуючи захист розплавленого металу від негативного впливу атмосфери, стабілізуючи дугу, а також впливаючи на механічні властивості зварного шва. В залежності від складу та властивостей, флюси можуть використовуватися для різних методів зварювання, включаючи електродугове зварювання під флюсом, газове зварювання, TIG та MIG/MAG зварювання. Розглянемо основні види сварочних флюсів та їхнє призначення.

Активні флюси

Активні флюси містять хімічно активні речовини, які реагують з металом під час зварювання. Ці флюси сприяють очищенню металу від оксидів та інших забруднень, забезпечуючи чистий і міцний зварний шов. Активні флюси часто використовуються для зварювання кольорових металів, таких як алюміній та його сплави, оскільки дозволяють уникнути утворення пор та включень.

Нейтральні флюси

Нейтральні флюси не беруть активної участі в хімічних реакціях з металом під час зварювання, але створюють захисне покриття над розплавленою ванною. Це допомагає захистити зварювальну зону від окислення та абсорбції небажаних газів. Нейтральні флюси часто використовуються для зварювання сталей, де основною метою є захист зварного шва від зовнішнього середовища.

купити Зварювальний флюс

Газогенеруючі флюси

Газогенеруючі флюси під час нагрівання виділяють гази, які створюють захисне середовище навколо зварного шва. Це допомагає запобігти проникненню кисню та азоту з повітря в розплавлений метал, знижуючи ризик окислення та порушення. Такі флюси знаходять застосування в електродуговому зварюванні, де вони сприяють утворенню якісного та чистого шва.

Флюси з легуючими добавками

Ці флюси містять спеціальні добавки, які легують зварний шов, покращуючи його механічні властивості, такі як міцність, в'язкість при низьких температурах, корозійну стійкість тощо. Вони використовуються для зварювання високолегованих сталей та сплавів, де важливо забезпечити певні експлуатаційні характеристики зварного з'єднання.

Флюси для зварювання під флюсом

Ці флюси розроблені спеціально для методу дугового зварювання під флюсом (SAW). Вони забезпечують глибоке проникнення та високу якість зварного шва за рахунок створення оптимального захисного середовища та впливу на металургійний процес у зоні зварювання.

Вибір сварочного флюсу

При виборі флюсу необхідно враховувати тип металу, що зварюється, вимоги до механічних властивостей зварного з'єднання, умови роботи та специфіку зварювального процесу. Крім того, важливо звернути увагу на рекомендації виробника зварювального обладнання та матеріалів, а також на досвід та відгуки інших зварювальників.

Висновок

Сварочні флюси є невід'ємною частиною багатьох зварювальних процесів, забезпечуючи захист, стабілізацію та покращення якості зварних з'єднань. Правильний вибір флюсу відповідно до вимог конкретного зварювального завдання дозволяє досягти оптимальних результатів, забезпечити довговічність та надійність зварних конструкцій.

Джерело: argon.in.ua

Последнее изменение Четверг, 07 Март 2024 06:09

Смотрите также: