Симптоми, що вимагають уваги: коли слід звертатися до травматолога чи ортопеда

68 раз
Травматологія та ортопедія - це дві галузі медицини, які спеціалізуються на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань і травм кісток, суглобів, м'язів, сухожиль та інших елементів опорно-рухової системи.

Травматологія займається переважно невідкладною допомогою при травмах (переломи, розтягнення, розриви зв'язок і т. д.), а також їх лікуванням. Ортопедія ж вивчає структуру та функціонування всієї опорно-рухової системи, включаючи патології, що не обов'язково пов'язані з травмами, наприклад, деформації суглобів, аномалії розвитку та знос суглобів. Обидва напрямки співпрацюють між собою для забезпечення повного та ефективного лікування пацієнтів з захворюваннями та пошкодженнями опорно-рухової системи.

Якщо ви відчуваєте будь-які з нижче перерахованих симптомів, особливо якщо вони тривають або погіршуються, розумно звернутися до лікаря, особливо до травматолога або ортопеда:

  1. Біль в суглобах або м'язах: Це може бути постійний або періодичний біль, особливо якщо його супроводжує обмеження руху.

  2. Спотворення, набряки або почервоніння: Якщо ви помічаєте будь-які зміни в зовнішньому вигляді суглобів або навколишніх тканин.

  3. Травма: Це включає переломи, розтягнення, розриви зв'язок, садно-кісткові травми тощо. Якщо ви отримали травму і не впевнені, чи потрібна медична допомога, краще звернутися до лікаря для оцінки.

  4. Обмежений рух або незвичайна структура суглобу: Якщо ви помічаєте, що ваш рух або рух іншої людини обмежений або змінений у порівнянні з нормою.

  5. Невиправне втомлення або біль: Якщо ви відчуваєте постійне або невиправне втомлення або біль під час руху або спокою.

  6. Зміни у зовнішності або функціонуванні суглобів з часом: Якщо ви помічаєте, що ваші суглоби змінюються або погіршуються з часом, особливо якщо це впливає на вашу здатність здійснювати повсякденні дії.

Найкращим варіантом буде консультація з лікарем, який зможе здійснити повний медичний огляд і, за необхідності, призначити лікування або надати додаткові рекомендації.

 

Смотрите также: