Чому українці орендують кімнати

62 раз

Оренда кімнати – послуга, що не втратила своєї актуальності незважаючи ні на що. Чому вона має прихильників? Бо це гарна можливість заощадити. Як би то не було, та орендувати кімнату завжди вигідніше, ніж цілу квартиру. Та й за комунальні послуги платити значно менше. Саме тому студенти, молоді спеціалісти та люди з обмеженим бюджетом (чи ті, що прагнуть заощадити), цілком успішно користуються даною можливістю.

Орендувати кімнату дуже зручно, наприклад, тим людям, що приїхали у відрядження. Зовсім не обов’язково брати на себе зобов’язання на роки, можна домовитися про оренду на місяць чи на тиждень. Орендар легко поміняє житло в разі зміни життєвих обставин. І це дуже практично. Люди, які перебувають у місті тимчасово для роботи, навчання або інших справ, часто вибирають оренду кімнати, зважаючи на те, що це практичний і економічний варіант. Вона може бути тимчасовим рішенням для того, хто робить ремонт у своїй квартирі чи знаходиться в пошуках нового житла.

Такий варіант оренди виглядає привабливим для студентів. Можна навіть відслідкувати тенденцію – багато кімнат здається неподалік від університетів та коледжів. Це зручно для одиноких людей, особливо, якщо вони це не встали «на ноги». До речі, гарний спосіб заощадити під час подорожі і, що цікаво, подібне проживання дозволяє розширити контакти, знайти нових друзів і знайомих.

Оренда кімнати дозволить пережити тимчасові труднощі та дасть час, щоб знайти джерело прибутків. Вона не передбачає великих депозитів та пов’язана з мінімальними вимогами від власника житла. Це ідеальний варіант для короткотривалого проживання.

Що краще орендувати: квартиру чи кімнату

Обидва варіанти можуть стати гарним варіантом для споживача, в залежності від обставин, потреб та пріоритетів. Щоб зробити вибір, перше, на що орієнтуються споживачі, – бюджет:

  • Якщо він суттєво обмежений, то обирають кімнату.
  • Маючи більше ресурсів, схиляються до вибору квартири. Вона, хоч і дорожча, та пропонує більше простору й приватності. Підходить для тих, хто має стабільний дохід та готовий витратити більше на житло.

Оренда кімнати змушує миритися з тим, що житло розраховане для спільного проживання кількох мешканців. Це може бути власник чи інші орендарі, яким доведеться спільно користуватися різними зонами – кухнею, ванною тощо. Так, подібне не кожному до душі. А в орендованій квартирі споживач вільно розпоряджається всіма приміщеннями.

Обидва варіанти можна підібрати в різних частинах міста, та вони не є рівноцінними й будуть оптимальним вибором для різних випадків. Так, кімната геть не підходить для проживання сім’ї або пари. Технічно, їх можна розмістити, але жоден з проживаючих не залишиться цим задоволений. Квартира ж надасть їм більше простору і, не змусить контактувати з іншими мешканцями, як у альтернативному варіанті.

Жило може здаватися з меблями чи без, коли ж окреме приміщення власники, в більшості випадків, облаштовують. Для когось це – недоліки, для іншого – переваги, тож складно сказати, який варіант кращий, бо це суб’єктивно. Об’єктивно те, що винаймаючи кімнату, ви заощаджуєте на оренді та комуналці, орендуючи ж квартиру – витрачаєте куди більші суми, але самостійно розпоряджаєтесь простором та контролюєте витрати. Що вам більше до душі? Ознайомтеся з пропозиціями на НДО та зробіть свій остаточний вибір.

Смотрите также: